KENTLER İÇİN ERİŞİLEBİLİR TURİZM REHBERİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

21-22 Ekim 2021’de Girne Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleşen MEWA Erişilebilir Turizm Çalıştayı’nın çıktısı olarak Kentler için Erişilebilir Turizm Rehberi yayınlanacak.


 BLOOMBERG KÜRESEL BELEDİYE BAŞKANLARI YARIŞMASI'NDA 2021'İN KAZANANLARI BELLİ OLDU

Amman Belediyesi “Amman Dinliyor” projesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise “Askıda Fatura” projesiyle 2021 yılı Bloomberg Küresel Belediye Başkanları Yarışması’nı kazanan 15 belediyeden ikisi oldular.


 SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI YEREL İZLEME EĞİTİMİ

Yakın zaman önce tamamlanan İzmir ve Sultanbeyli VLR raporlarının ve son olarak Karatay’ın ardından İstanbul’un Fatih ilçesi de 2022 yılı raporlama sürecine hazırlanıyor.


 UCLG DÜNYA KONSEYİ 16-18 KASIM 2021’DE BARSELONA’DA TOPLANDI

UCLG Dünya Konseyi, 16-18 Aralık 2021 tarihleri arasında, İspanya’nın Barselona kentinde, UCLG’nin stratejik bir ortağı olan Dünya Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi bağlamında “Akıllı Şehirler ve Bölgeler, Ortak Gündemin Ayakları” ana teması altında gerçekleşti.


 BELEDİYE HİZMETLERİNE ÖZEL SEKTÖR KATILIMI EĞİTİMİ ARNAVUTLUK AYAĞI DÜZENLENDİ

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi'nin (IICPSD) UCLG-MEWA ile iş birliğinde düzenlediği “Belediye Hizmetlerine Özel Sektör Katılımı” eğitiminin Arnavutluk ayağı çevrim içi olarak 23 Kasım’da gerçekleşti.


 FİNLANDİYA ORTA DOĞU ENSTİTÜSÜ’NDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Finlandiya Orta Doğu Enstitüsü (FIME) temsilcileri ve bir grup Finlandiyalı üniversite öğrencisi, 26 Ekim 2021 tarihinde, Finlandiyalı üniversite öğrencilerine yönelik Türk dış politikası ve uluslararası ilişkiler alanında düzenledikleri bir dizi çalışma ziyareti kapsamında UCLG-MEWA’yı ziyaret etti.


 GREEN REFUGEES PROJESİNİN KURUCUSUNDAN UCLG-MEWA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ

Green Refugees Projesi’nin kurucusu ve AB iklim değişikliği ve gıda güvenliği konusunda sertifikalı bir eğitmen ve danışman olan Dr. Chaden Diyab, Green Refugees Projesi kapsamında UCLG-MEWA ile iş birliği olanaklarını görüşmek üzere 9 Kasım 2021 tarihinde UCLG-MEWA'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.


 UCLG-MEWA TEMEL EMİSYON ENVANTERİ METODOLOJİSİ ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

UCLG-MEWA; Enerji Dönüşümü için AB: Batı Balkanlar ve Türkiye'de Belediye Başkanları Sözleşmesi Projesi kapsamında 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen “Temel Emisyon Envanteri Metodolojisi Çalıştayı”na katıldı.


 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTISI

Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Balıkesir’de düzenlendi.


 MEWA BÖLGESİ ERİŞİLEBİLİR TURİZM ÇALIŞTAYI GİRNE’DE DÜZENLENDİ

Çalıştay’da dezavantajlı grupların sorunları yerel yönetimler perspektifinden ele alındı.


 UCLG VE UCLG-MEWA’DAN KÜTAHYA TEMASLARI

Kütahya Valisi Ali Çelik ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'a çalışma ziyaretlerinde bulunuldu.


 AZERBAYCAN HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Azerbaycan Milletvekili Fatma Yıldırım, Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov ve Azerbaycan Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Tofiq Hesenov, UCLG-MEWA’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi.


 SKA’LARIN YERELLEŞTİRİLMESİ GİRNE EĞİTİM PROGRAMI

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı: Yerelleştirme&İzleme, 18-19 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirildi.


 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA’DA ELE ALINDI

UCLG 2. Aracı Şehirler Dünya Forumu “Dirençli Bir Gelecek İçin Yaşama Sistemleri” temasıyla düzenlendi.


 RAFAH BELEDİYESİ HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Filistin’den Rafah Belediye Başkanı Dr. Ahmad Al Soofi ve beraberindeki heyet, Teşkilatımıza çalışma ziyaretinde bulundu.


 KENTLER VE MÜLTECİLERE İLİŞKİN KÜRESEL MUTABAKAT’A KATKILARI ETKİNLİĞİ

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Göç Küresel Görev Gücü (GTFM), 22 Eylül 2021’de “Kentler ve Mültecilere İlişkin Küresel Mutabakat’a Katkıları” başlıklı çevrim içi bir etkinlik düzenledi.


 SKA YERELLEŞTİRME VE ANAAKIMLAŞTIRILMA EĞİTİMİ

SKA’LARIN Benimsenmesinde 3 Aşamalı Strateji: Odaklanma, Seslendirme ve Yerelleştirme


 UCLG-MEWA’DAN MALTEPE VE KARTAL BELEDİYELERİNE ÇALIŞMA ZİYARETLERİ

UCLG-MEWA, Yerel Yönetimlerin uluslararası görünürlüğünü arttırıyor...


 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ

Zirve, “Kültür: Geleceğimizi Kurarken” ana teması ile gerçekleştirildi.


 BELEDİYELERDE EŞİTLİĞİ İZLEMEK PROJESİ

Belediyelerde Eşitliği İzleme Projesi kapsamında 3 değerlendirme toplantısı daha gerçekleştirilerek, projenin saha çalışmaları aşaması tamamlandı.

DUYURULAR

 EYLEM ÇAĞRISI: AFGANİSTAN DEPREMİ

UCLG-MEWA, Afganistan'da 21 Haziran'da ülkenin Paktika eyaletini vuran ve binden fazla kişinin ölümüyle ve yaralanmasıyla sonuçlanan deprem kurbanlarının ailelerine derin üzüntüsünü belirtip, acılarını paylaşıyor.

  İRAN AKILLI ŞEHIR FUARI 2022

3-5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Iran Smart City Fuar & Konferansı’na davetlisiniz. İran İçişleri Bakanlığı’nın yardımları ile düzenlenen program, katılımcıların ağlarını geliştirmesi ve “Akıllı Şehir Uygulamaları” konusunda kapasite gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

 TAHRAN KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Tahran Belediyesi, kardeş şehirlerini; deneyimlerini paylaşmak ve ortak projeler geliştirmek, çok taraflı işbirliğini teşvik etmek için Tahran'ın Kardeş Şehirler Festivali’ne katılmaya davet ediyor.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN BEŞİNCİ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin beşinci modülü olan “Kurumsal Sosyal Sorumluluk", Aktif Yaşam Derneği Proje Yöneticisi Metehan Cengiz anlatımıyla yayında!

 UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI

UCLG Kültür 21 Uluslararası Ödülleri ve UCLG Barış Ödülleri başvuruları açıldı. Son başvuru tarihleri 22 Nisan ve 31 Mart 2022.

 AMF 6. GENEL KURULU VE 8. YÖNETİM KURULU 9-10 MART'TA DUŞANBE'DE

AMF 6. Genel Kurulu ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları hibrit formatta, 9-10 Mart 2022 tarihlerinde Tacikistan Cumhuriyeti’nin Duşanbe şehrinde gerçekleştirilecektir.

TWITTER