UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ İZMİR: KAYIT & PROGRAM

Bildiğiniz üzere, Dördüncü UCLG Kültür Zirvesi 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecektir.

 
31 Ağustos 2021 tarihine kadar kayıt yaptırabilirsiniz.

 
Kültür: Geleceğimizi Kurarken” başlığı altında gerçekleştirilecek olan dördüncü UCLG Kültür Zirvesi eşsiz bir küresel etkinliktir. Belediye başkanları ve yerel liderler, akademisyenler, aktivistler, sivil toplum kuruluşları, kültürel ağlar ve kültür ve kalkınma konusundaki küresel tartışmaya dâhil olan kilit paydaşlar, kültür politikalarının sürdürülebilir kalkınmadaki yerini tartışmak üzere İzmir’de bir araya gelecektir. Zirve, kültürün kalkınmadaki rolü hakkında güçlü mesajlar verecek ve kültürün sürdürülebilir kentlerin ve toplulukların ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayacaktır. Zirve, dünyanın dört bir yanındaki kentlerden ve bölgelerden deneyimlerin, yeniliklerin ve politikaların paylaşımını teşvik etmektedir. Zirve, UCLG’nin Gelecek Paktı sürecinin bir parçasıdır ve bu bağlamda “Kültür İnsanlığın Geleceğini Kurar” temalı İzmir Bildirgesi’ni kabul edecektir.

 
Sizleri, 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Zirve’ye çevrim içi olarak katılmak üzere kaydınızı oluşturmaya davet ediyoruz. Zirveye fiziksel olarak katılmak isterseniz culturesummit@uclg.org adresindeki çevrim içi kayıt formunu doldurmanızı ve bizi e-posta yoluyla bildirmenizi rica ediyoruz.

 
Taslak programı inceleyebilir ve Zirve’nin web sitesini (www.uclg-culturesummit2021.org) ziyaret edebilirsiniz.  

 

 
Daha fazla bilgi için UCLG Kültür Komitesi Sekreterliği’ne culture@uclg.org e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.  

 

Saygılarımızla,
UCLG-MEWA Genel Sekreterliği      

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENİYOR

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile AMF arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı imzalandı.

 KAVŞAK AĞI 6. E-MODÜLÜ SİZLERLE!

10 farklı E-öğrenme modülünü içerecek programın “Fon Kaynakları Geliştirme ve Sosyal Girişimcilik” adlı altıncı modülü de yayınlandı!

 TÜRKİYE KENT İÇİ ULAŞIM AĞI PROJEMİZ KAPSAMINDA HAZIRLADIĞIMIZ 5. MODÜL YAYINDA!

Modülde “Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim” konusunu ele aldık. ‬

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ İZMİR: KAYIT & PROGRAM

Zirve, kültürün kalkınmadaki rolü hakkında güçlü mesajlar verecek ve kültürün sürdürülebilir kentlerin ve toplulukların ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayacaktır.

 UCLG’DEN TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJI

Saiz: Başta Marmaris Bölgesi olmak üzere, yangınlardan etkilenen tüm insanlar ve Türkiye’deki yerel yönetimler ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 DAYANIŞMA ÇAĞRISI

UCLG MEWA Başkanlık Divanı ve üyeleri olarak, Türk halkı ve Türkiye’deki yerel yönetimlerle, sürmekte olan ve özellikle de Türkiye’nin güney bölgelerini harap eden büyük yangınlar konusunda dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

TWITTER