UCLG-MEWA’DAN MALTEPE VE KARTAL BELEDİYELERİNE ÇALIŞMA ZİYARETLERİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamad Saadie, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve beraberindeki heyet; Maltepe Belediyesi ve Kartal Belediyesi’ne 7 Eylül 2021 tarihinde çalışma ziyaretlerinde bulundu.

Heyet, ilk olarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti.  Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan görüşmede, UCLG-MEWA’nın faaliyetleri paylaşıldı. Sürdürülebilir kalkınmanın önemi ve yerel yönetimler adına atılabilecek adımlar, toplantının öne çıkan ana maddeleri arasındaydı. Görüşmede, ikili ilişkilerin güçlenerek sürdürülmesi hususunda fikir birliği sağlandı.

Heyetin bir sonraki durağı ise Kartal Belediyesi oldu. Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından biri olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile gerçekleştirilen görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve ileriye dönük muhtemel iş birliklerinin gerçekleştirilmesi hususunda fikir alışverişi sağlandı.

Görüşmelerde, özellikle sürdürülebilir kalkınmanın önemi, yerel yönetimlerin ve yerel yönetim ağlarının taşıdığı sorumluluklar ve salgınla mücadelede yerel yönetimlerin rolleri gibi konular da görüşüldü.

Ayrıca, Başkan Saadie, belediyelerin uluslararası görünürlüğü ve etkinliğinin artması noktasında UCLG-MEWA’nın rolünün altını çizdi.

     

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENİYOR

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile AMF arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı imzalandı.

 KAVŞAK AĞI 6. E-MODÜLÜ SİZLERLE!

10 farklı E-öğrenme modülünü içerecek programın “Fon Kaynakları Geliştirme ve Sosyal Girişimcilik” adlı altıncı modülü de yayınlandı!

 TÜRKİYE KENT İÇİ ULAŞIM AĞI PROJEMİZ KAPSAMINDA HAZIRLADIĞIMIZ 5. MODÜL YAYINDA!

Modülde “Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim” konusunu ele aldık. ‬

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ İZMİR: KAYIT & PROGRAM

Zirve, kültürün kalkınmadaki rolü hakkında güçlü mesajlar verecek ve kültürün sürdürülebilir kentlerin ve toplulukların ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayacaktır.

 UCLG’DEN TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJI

Saiz: Başta Marmaris Bölgesi olmak üzere, yangınlardan etkilenen tüm insanlar ve Türkiye’deki yerel yönetimler ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 DAYANIŞMA ÇAĞRISI

UCLG MEWA Başkanlık Divanı ve üyeleri olarak, Türk halkı ve Türkiye’deki yerel yönetimlerle, sürmekte olan ve özellikle de Türkiye’nin güney bölgelerini harap eden büyük yangınlar konusunda dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

TWITTER