UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI

Orta Doğu ve Batı Asya bölgesinden geçtiğimiz yıllarda yoğun bir şekilde katılım gösterilen UCLG - Meksiko - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri’nin 5’inci edisyonu için başvurular açıldı!

UCLG - Meksiko - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri, Meksiko Belediyesi ve UCLG Kültür Komitesi iş birliğinde, kültüre ve sürdürülebilir şehirlere katkılarıyla fark oluşturan öncü kentlerin ve kişilerin tanınması amacıyla düzenlenmektedir. Ödüller bu yıl COVİD-19 krizi ve salgın sonrası toparlanma bağlamında kültürel hakların savunuculuğunda bulunan ve/veya önemseyen sistemlerin önemli bir parçası olarak kültürü teşvik eden şehirlere ve şahıslara verilecektir.

50 adayın "Kültürel Haklar ve COVID Krizi: En İyi 50 Eylem" başlığıyla finalist ve iyi uygulama olarak tanınacağını belirtmek isteriz. Ödül ile ilgili detaylı bilgiye buradan, kurallara ise buradan ulaşabilirsiniz. 22 Nisan 2022 tarihinden önce başvuru yapmak için de bu sitede bulunan formu doldurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için UCLG Kültür Komitesi Sekreterliği ile doğrudan veya culture@uclg.org e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 


 

2022 UCLG Barış Ödülü başvuruları açıldı!

UCLG Barış Ödülü, dünya genelinde çatışma önleme, barış inşası, çatışma sonrası yeniden inşa ve uzlaşma stratejileri geliştiren başarılı yerel yönetim girişimlerini kutlamayı amaçlayan küresel bir ödüldür.
 
Başvuru kriterleri ve girişim hakkında daha fazla bilgi almak için Barış Ödülü Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Üçüncüsü düzenlenecek olan UCLG Barış Ödülü Töreni, 10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Güney Kore'nin Daejeon kentinde yapılacak olan UCLG Dünya Kongresi sırasında gerçekleşecektir. Son elemeye kalan yerel yönetimler, girişimlerini sunmak üzere kongreye davet edileceklerdir. Finalistlerin dünya çapında bir tanınırlık ve itibar elde etmelerinin yanında, kazanan yerel yönetim 20.000 avro değerinde bir ödül alacaklardır.

Başvurular için son tarih 31 Mart 2022. Başvuru koşullarına uyan yerel yönetimler buradan başvurabilirler.

Daha fazla bilgi için UCLG Barış Ödülü Sekreterliği ile peace.prize@vng.nl adresinden iletişime geçebilirsiniz. 
 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN BEŞİNCİ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin beşinci modülü olan “Kurumsal Sosyal Sorumluluk", Aktif Yaşam Derneği Proje Yöneticisi Metehan Cengiz anlatımıyla yayında!

 UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI

UCLG Kültür 21 Uluslararası Ödülleri ve UCLG Barış Ödülleri başvuruları açıldı. Son başvuru tarihleri 22 Nisan ve 31 Mart 2022.

 AMF 6. GENEL KURULU VE 8. YÖNETİM KURULU 9-10 MART'TA DUŞANBE'DE

AMF 6. Genel Kurulu ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları hibrit formatta, 9-10 Mart 2022 tarihlerinde Tacikistan Cumhuriyeti’nin Duşanbe şehrinde gerçekleştirilecektir.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN ÜÇÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

KAVŞAK Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin üçüncü modülü olan “Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım için Temiz Yakıtlı Otobüs Teknolojileri" Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Eğitim Direktörü Muhammed Emre Kıran'ın anlatımıyla yayında!

 TÜRKÇE-İNGİLİZCE KÜLTÜREL MİRAS SÖZLÜĞÜ

A. Ege Yıldırım ve B. Nilgün Öz tarafından kaleme alınan Türkçe-İngilizce Kültürel Miras Sözlüğü, Türkiye'de kültürel miras alanında boşluğu hissedilen, kapsamlı ve pratik bir rehber işlevi görmesi amacıyla kaleme alınmıştır.

 KARATAY BELEDİYESİ GÖNÜLLÜ YEREL DEĞERLENDİRMESİNİ TAMAMLADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sultanbeyli Belediyesi'nden sonra Karatay Belediyesi de Gönüllü Yerel Değerlendirmesini tamamladı.

 KAVŞAK AĞI MİKRO-HİBE PROGRAMI BAŞLADI!

WRI Türkiye Koordinatörlüğü'nde ilerleyen ve UCLG-MEWA'nın da parçası olduğu KAVŞAK ağı, sürdürülebilir kent içi ulaşım projeleri için hibe desteği açıkladı.

TWITTER