UCLG’DEN TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG),  MEWA bölgesi ülkelerinden Türkiye’nin farklı illerinde yaşanan orman yangınları ile ilgili dayanışma mektubu gönderdi. UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz,  UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’a hitaben kaleme aldığı mektupta;  Türkiye’nin güneyini kasıp kavuran, sahil beldelerini, tarım alanlarını ve ormanları tahrip eden, çok sayıda yaşamı tehlikeye sokan ve hâlâ sürmekte olan orman yangınları ile ilgili durumu, UCLG’nin endişeyle takip ettiğini belirtti. Saiz, mektupta “Dünya Sekreterliği’ndeki tüm ekip ve şahsım adına; başta Marmaris Bölgesi olmak üzere, durumdan etkilenen tüm insanlar ve Türkiye’deki yerel yönetimler ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.” sözlerine yer verdi.

Saiz, ayrıca “Bir kez daha, bu korkunç krizle mücadelede ön saflarda yer alan, halkın güvenliğini sağlamaya çalışan itfaiyecilerin ve bölgedeki tüm yerel yönetimlerin kararlı çabalarını selamlıyoruz. Ayrıca, ağımızın acil iklim eylemlerini ve küresel düzeyde afet riskini azaltmak için daha güçlü stratejileri savunmayı sürdürme konusundaki kararlı iradesini yinelemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mektubunda iklim değişikliğinin neden olduğu afetlerde çok fazla can kaybı yaşandığını belirten Saiz, “Böylesi zor anlarda, UCLG kendini daha çok aile gibi hissediyor. Teşkilat ve Dünya Sekreterliği adına, size ifade etmek istediğim şey, tam da bu destek ve dayanışma duygusudur. UCLG-MEWA üyelerine yararlı olacağını düşündüğünüz bir konu olursa, bize güvenebileceğinizden emin olabilirsiniz. Size ve tüm üyelerinize bolca cesaret diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz’in mektubuna buradan ulaşabilirsiniz. 

 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENİYOR

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile AMF arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı imzalandı.

 KAVŞAK AĞI 6. E-MODÜLÜ SİZLERLE!

10 farklı E-öğrenme modülünü içerecek programın “Fon Kaynakları Geliştirme ve Sosyal Girişimcilik” adlı altıncı modülü de yayınlandı!

 TÜRKİYE KENT İÇİ ULAŞIM AĞI PROJEMİZ KAPSAMINDA HAZIRLADIĞIMIZ 5. MODÜL YAYINDA!

Modülde “Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim” konusunu ele aldık. ‬

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ İZMİR: KAYIT & PROGRAM

Zirve, kültürün kalkınmadaki rolü hakkında güçlü mesajlar verecek ve kültürün sürdürülebilir kentlerin ve toplulukların ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayacaktır.

 UCLG’DEN TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJI

Saiz: Başta Marmaris Bölgesi olmak üzere, yangınlardan etkilenen tüm insanlar ve Türkiye’deki yerel yönetimler ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 DAYANIŞMA ÇAĞRISI

UCLG MEWA Başkanlık Divanı ve üyeleri olarak, Türk halkı ve Türkiye’deki yerel yönetimlerle, sürmekte olan ve özellikle de Türkiye’nin güney bölgelerini harap eden büyük yangınlar konusunda dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

TWITTER